Kmenoví autoři


Olga Divišová

*1983 Strakonice. Absolventka KVV PF JU a Ateliéru arteterapie. Designérka keramiky a ilustrátorka. Od roku 2013 tvoří pod vlastní značkou Oli Divisova autorskou keramiku a doplňky do interiéru. V současné době zároveň působí jako odborná asistentka na KVV PF JU.

web / instagram

Monika Drábková

*1982 Rakovník. Absolventka KVV PF JU. Malířka, grafička, ilustrátorka. Provozuje výtvarně-keramický ateliér, zároveň je učitelkou výtvarného oboru ZUŠ Klapkova Praha 8. Ve volné tvorbě se dlouhodobě věnuje převážně figurální malbě.

fler

Dana Lédl

*1982 Třebíč. Absolventka KVV PF JU, ilustrátorka, grafická designérka, tvoří pod jménem Myokard. V současné době si užívá svobody práce na volné noze a mateřství. Tvoří ilustrace a knižní obálky. Ilustrace vychází původně z kresleného deníku. Reflektují ženský svět, myšlení a vztahy. Spojujícím prvkem tvorby zůstává sarkasmus.

web / instagram

Karel Musil

*1982 Liberec. Absolvent KVV PF JU. Od roku 2008 působil jako učitel výtvarného oboru ZUŠ. Nyní jako grafik na volné noze. Ve své tvorbě se věnuje zejména komorní grafice a ex libris. Zabývá se výhradně tématem člověka.

webfacebook

Jitka Petrášová

*1981 Strakonice. Absolventka KVV PF JU, od roku 2019 studentka ateliéru malířství, školy Roberta Šalandy na pražské AVU. Malířka, ilustrátorka, grafička a oděvní návrhářka, majitelka malé (aktuálně spící) hand made módní značky Odsvetlusky a miniaturního knižního vydavatelství Knižnice Kodiak.

web / instagram

Aleš Pospíšil

 *1981 Praha. Absolvent KVV PF JU a doktorského studia na KVV PedF UK v Praze. Od roku 2009 je pedagogicky činný na své domovské katedře v Českých Budějovicích. Od roku 2007 též pracuje pro divadelní soubor Geisslers Hofcomoedianten se sídlem ve Vile Štvanice Praha. Ve volné tvorbě se věnuje zejména grafice, příležitostně také malbě.

web / instagram

Monika Vrtišková

*1981 Tábor. Absolventka KVV PF JU. Po ukončení studií vedla čtyři roky výtvarné kurzy při DDM v Táboře. V současnosti vyučuje výtvarnou výchovu na ZŠ Orbis-Pictus. Ve své tvorbě se zaměřuje především na malbu, ve které se snaží zejména o podrobnější pochopení různých technik, tematicky neohraničených.

web

Zakládající členové


Gabriel Bardon

*1980 Přerov. Studoval malířství/sochařství v Písku a KVV PF JU v Českých Budějovicích. Ve svém brněnském ateliéru se věnuje malbě a sochařské tvorbě. Spolupracuje s architekty a bytovými designéry. Ve volné práci se ideově zaměřuje na zachycení pomíjivého a nadčasového. Momentu, kde se setkává reálné s imaginárním a hmotné s nehmotným.

web / instagram

Klára Dostálková

*1982 Rychnov nad Kněžnou. Je absolventkou KVV PF JU v Českých Budějovicích. Ve své výtvarné činnosti se věnuje zejména užité keramické tvorbě a příležitostně malbě. Působí, mimo jiné, jako lektorka volnočasových výtvarných kurzů. V současné době žije a pracuje ve švýcarském Curychu.

Daniel Felgr

*1979 Praha. Studoval na KVV PF JU v Českých Budějovicích. Ve své výtvarné činnosti se věnuje zejména médiu malby s tématem krajiny. V současné době v portfoliu jeho aktivit dominuje produkce sportovních a vzdělávacích akcí. 

Helena Kancírová

*1982 Pardubice. Absolventka KVV PF JU. Po studiích působila jako učitelka výtvarného oboru ZUŠ v Moravské Třebové, nyní vede vlastní jezdecký klub a koňskou stáj v Ostrově u Lanškrouna.

facebook

Čestní hosté


Petra Bolková

*1989 Písek. Vystudovala dějiny umění na FF JU v Českých Budějovicích. Grafička, tatérka a ilustrátorka. V tvůrčím tandemu spolupracuje s grafickým designérem Jaroslavem Exnerem pod společnou značkou Pjekný design.

instagram 1 / instagram 2 

Jan Bradáč

*1975 Strakonice. Absolvent FAMU v Praze. Pracuje jako kameraman pro zpravodajství České televize, momentálně působí ve Varšavě. Jeho malířskou tvorbu lze označit jako art brut.

instagram

Barbora Fiřtová

*1987 Sušice. Absolvovala ZKA – ZAKA ZF Mendelovy univerzity v Brně a stáž na BOKU Wien. Zahradní a krajinářská architektka, floristka, kulturní aktivistka. Věnuje se fotografii a ilustraci. Květiny pro rozličné příležitosti produkuje pod vlastní značkou Polamiena.

instagram

Roman Kubička

*1947 Volyně - †2020 České Budějovice. Absolvent AVU u prof. Paderlíka a prof. Jiroudka. Působil jako arteterapeut, později vyučoval na restaurátorské SSUPŠ v Písku. Odborný asistent na KVV PF JU, od roku 2011 externě. Ve volné tvorbě se zabýval převážně figurální malbou a příležitostně i ilustrováním. Až do své smrti žil a pracoval v Českých Budějovicích.

wiki

Josef Lorenc

*1958 České Budějovice. Absolvent KVV PF JU a postgraduálního studia FVU univerzity v polském Radomu. Je pedagogem KVV PF JU, od počátku 80. let 20. století vystavuje doma i v zahraničí, kde je zastoupen v řadě sbírek. Zabývá se designem užité keramiky, realizacemi v architektuře, keramickou plastikou a reliéfem, medailérstvím a sklářskou tvorbou.

web 

Karel Řepa

*1979 České Budějovice. Pedagog KVV PF JU, vystudoval obory arteterapie a učitelství českého jazyka a výtvarné výchovy. Vyučuje didaktiku výtvarné výchovy, dějiny výtvarné kultury, kresbu, prostorovou a environmentální tvorbu. Zabývá se teoriemi tvůrčího procesu z pohledu psychodynamicky orientované psychologie a jízdou na silničním kole.

web / instagram 

Alena Krauseová

*1978 Prachatice. Absolventka KVV PF JU, od roku 2011 tvoří autorskou keramiku pod značkou Alena Krauseová. Zároveň vyučuje výtvarnou výchovu na základní škole.

flera také:


Jan Heger
Martin Horák
Vendula Poláková